Header Ads

KRALJ ŠLJAKE Nadal stigao do 400. pobede i 44. uzastopnog seta, sledi napad na titulu

Rafael NadalFoto: Manu Fernandez / Tanjug

Rafael Nadal je nastavi da deli lekcije na šljaci i plasirao se u finale turnira u Barseloni, a za 11. titulu igraće protiv talentovanog Grka Stefanosa Cicipasa.

Španski teniser je još jednom opravdao nadimak "Kralj šljake" - na zemljanoj podlozi je došao do 400. pobede u karijeri i 44. uzastopnog osvojenog seta. Za finale je pred Nadalom "stradao" David Gofan ekspresno sa 6:4, 6:0.

Rafael Nadal

Polufinale je trajalo svega 83 minuta i to je Rafa odmah ispustio gem, ali je uzvratio brejkom za 2:2 i napravio je još jedan da osvoji prvi set.

Zapravo, u furioznu seriju je krenuo od rezultata 4:4 i nanizao osam gemova za trijumf, jer u drugom setu nije prepustio Belgijancu nijedan.

Nadal će za 11. trofej u Barsi igrati protiv grčkog čuda od deteta, 19-godišnjeg Cicipasa, koji je prethodno eliminisao Karenja Bustu i nastavio da iz Katalonije šalje kući nosioce.