Header Ads

JOVIĆ ASISTIRAO, LUČIĆ POGAĐAO Srpski košarkaši režirali trijumf Bajerna protiv Himkija

KK BajernFoto: elvira urquijo / EPA;

Košarkaši Bajerna pobedili su Himki sa 72:65 u Minhenu u 11. kolu Evrolige. Uspeli su Bavarci da dođu do petog trijumfa u najkvalitetnijem takmičenju u Evropi.

Veoma neizvesno je bilo prvo poluvreme. Izabranici Dejana Radonjića bili su agresivni u odbrani, pa su sveli Himki na svega 28 poena. Nije Bajern bio mnogo bolji u napadu, ali je ipak posle 20 minuta košarke ubacio 31 poen.

Nije se slika mnogo promenila u nastavku susreta, pokušavali su košarkaši koje sa klupe predvodi Jorgos Barcokas da preokrenu rezultat, ali su domaći imali odgovor i uspeli su da odbiju nalet rivala.

Odličnu utakmicu za tim iz Minhena je odigrao Vladimir Lučić koji je postigao 13 poena, dok je Stefan Jović meč završio sa devet poena, a imao je i isto toliko uspešnih dodavanja, Nemanja Dangubić je zabeležio tri. Na drugoj strani najbolji je bio Džordan Miki sa 12, koliko je postigao i bivši igrač Crvene zvezde Čarls Dženkins.