Header Ads

Espanjol i Sosijedad "iz dvojke u keca"

Leo BaptistaoFoto: Alejandro Garcia / EPA;

Fudbaleri Espanjola savladali su u 28. kolu španskog prvenstva ekipu Real Sosijedada sa 2:1 (0:1).

Sosijedadov Serhio Kanales i Mark Navaro iz Espanjola u borbi za loptuFoto: Alejandro Garcia / EPA;
Sosijedadov Serhio Kanales i Mark Navaro iz Espanjola u borbi za loptu

Gosti su poveli u 41. minutu kada je Vilijan Žoze sam okončao kontranapad, a preokret je usledio u drugom poluvremenu.

Najpre je Baptistao u 51. minutu iskoristio centaršut Granara i umakao ofsajd-zamci rivala, a Moreno je u 72. minutu prokockao penal, no odmah je pritrčao i zatresao mrežu golmana Miguela Anhela Moje čija je radost bila kratkog veka.

Ovim trijumfom Espanjol je smenio tim iz San Sebastijana sa 12. pozicije na tabeli Primere.