Header Ads

SERIJA A Veroni pripao gradski derbi sa Kjevom

Fk VeronaFoto: Simone Venezia / EPA;

Fudbaleri Verone savladali su Kjevo sa 1:0 u okviru 28. kola Serije A i tako su uknjižili bitna tri boda u borbi za opstanak.

Ivan Radovanović je odigrao ceo meč za KjevoFoto: Simone Venezia / EPA;
Ivan Radovanović je odigrao ceo meč za Kjevo

U prvom delu derbija Verone nije bilo golova, ali se borba rasplamsala u nastavku, kada je viđeno čak devet žutih kartona, ali i jedan pogodak, u mreži gostiju.

Gol vredan trijumfa i tri boda u borbi za opstanak postigao je Karaćolo u 53. minutu za neopisivu sreću saigrača, kao i domaćih navijača.

Ivan Radovanović odigrao je ceo meč u gostujućoj ekipi i zaradio je žuti karton u 75. minutu. Za Veronu je Jagoš Vuković bio na terenu svih 90 minuta, ali je imao više razloga za slavlje od sunarodnika na protivničkoj strani.