Header Ads

"PLAVCI" PRVI PUT POSUSTALI U NOVOJ SEZONI Vest Hem zasutavio Sarijev Čelsi

FK Čelsi, FK Vest HemFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Vest Hema i Čelsija odigrali su nerešeno (0:0) u 6. kolu Premijer lige, te tako "plavci" prvi put nisu došli do trijumfa u novoj sezoni. Ovakav ishod najviše je obradovao navijače Liverpula koji su se osamili na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Daleko od toga da su navijači bili uskrećeni za dobru igru. Bilo je odličnih šansi na obe strane. Domaćin je imao i propustio nekoliko velikih prilika. U prvom poluvremenu Antonio je primio odličan pas od Jarmolenka, ali se istakao golman gostiju Kepa istakao sjajnom odbranom.

U nastavku susreta najbolju priliku za izabranike Mauricija Sarija imao je Alvaro Morata, koji odlično dodavanje Edena Azara nije pretovrio u pogodak.

Šansu utakmice promašio je Jarmolenko, koji je šutirao glavom pored gola iz neposredne blizine. Do kraja meča nije bilo izglednijih šansi, pa su ekipe podelile bodove u londonskom derbiju.

Nakon ovog meča Vest Hem se nalazi na 17. mestu na tabeli sa četiri boda, dok je Čelsi treći sa 16, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti.