Header Ads

PRIMERA Preporođena Valensija srušila i Alaves, Mesi nastavkom golgeterskog niza čuva čelnu poziciju

"Slepi miševi", mimo svih očekivanja, igraju veoma dobro ove sezone. Upisana je nova pobeda, te je Valensija jedina ekipa uz Barselonu koja nema poraz u Primeri.

Tim sa "Mestalje" je do pobede u Vitoriji došao golovima Zaze i Rodriga sa bele tačke, dok je Aleksis samo uspeo da izjednači početkom drugog poluvremena. Ipak, radost Alavesa je kratko trajala, pa su ponovo ostali praznih šaka u Primeri.

U domaćoj ekipi nije bilo u protokolu Aleksandra Kataija, dok je Nemanja Maksimović zaigrao za Valensiju od 87. minuta.

Šansu je dobio i Viljarealov Antonio Rukavina, i to od 69. minuta na gostovanju Atletiku u Madridu. "Jorgandžije" su tad imale gol prednosti, zahvaljući pogototku Koree, a nedugo nakon što je naš reprezentativac ušao u igru, Kastiljeho je asistirao Baki za konačnih 1:1.

Barselona je u večernjem terminu odnela ceo plen iz Bilbaa, gde je Lionel Mesi bio u centru pažnje. Svoj 12. gol dao je u 36. minutu, kada je natrčao na nizak centaršut Albe sa levog krila, a onda je u 92. minutu započeo akciju koju je, posle odbitka, svojim trećim ovosezonskim golom okončao Paulinjo.