Header Ads

DRUGA ABA LIGA Srpski klubovi nisu imali dan: Porazi Vršca i Dinamika

Košarkaši Dinamika, čiji je "Blic" medijski sponzor, nisu uspeli da slave na gostovanju u Splitu i tako nanesu poraz lideru regionalnog takmičenja. Doduše, nije tim sa Dorćola bio bez šanse, daleko od toga.

Imao je egal tokom celog meča, bio mnogo bolji u drugoj i trećoj četvrtini, ali je pad u poslednjih 10 minuta uticao na to da se ne zabeleži tako vredna pobeda.

Najbolji u ekipi Miroslava Nikolića bili su Nemanja Krstić sa 19 i Božo Đurasović sa 16 poena, dok su se na drugoj strani istakli King sa 23 i Mulalić sa 17 poena.

Ni Vršac nije imao svoj dan. Srpski tim je propustio priliku da ostane na vrhu Druge ABA lige, pošto je na svom terenu izgubio od Bosne sa 78:81. Ipak, uprkos negativnom rezultatu Vršac se nalazi trenutno na drugom mestu sa dobrim izgledima da se na kraju izbori za učešće na fajnal-foru.