Header Ads

BUNDESLIGA Bajer srušio Menhengledbah za skok na treće mesto

FK BajerFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Borusije iz Menhengledbaha izgubili su verovatno poslednju šansu da se priključe borbi za plasman u Ligu šampiona, pošto su u 26. kolu Bundeslige poraženi u Leverkuzenu od Bajera sa 0:2.

Julijan BrantFoto: Friedemann Vogel / EPA;
Julijan Brant

Gosti su na "Baj arenu" došli sa ciljem da sačuvaju mrežu i da protivniku zaprete preko kontre, ali ih takva igra nigde nije odvela. Bajer je dobrih 80 minuta bio bolji tim na terenu, stvarao šanse i u tom periodu postigao dva gola.

Menhengledbah je u preostalom periodu pokušao da ugrozi rivala, no to vreme je bio premalo da se bilo šta uradi. Tako je Borusija ostala na sedam bodova iza Dortmunda, koji je četvrti, pa je jasno da će plasman u elitu biti nedosanjan san za "koltove".

Tim iz Leverkuzena je do trijumfa došao golovima Alarija u 39. minutu i Branta u drugom minutu nadoknade, čime je napravljen skok na tabeli. Naime, Bajer je posle nekompletnog kola došao do trećeg mesta i istakao je jasne ambicije za plasman u Ligu šampiona.