Header Ads

FA KUP Čelsi posle produžetaka izbacio Lester, u polufinalu na Tadićev Sautempton

FK ČelsiFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su posle produžetaka bili bolji od Lestera u gostima sa 2:1. Posle 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Alvaro Morata je doneo prednost Čelsiju u prvom poluvremenuFoto: Tanjug/AP
Alvaro Morata je doneo prednost Čelsiju u prvom poluvremenu

Tim Antonija Kontea poveo je u 42. minutu meča preko španskog napadača Alvara Morate. Posle tog gola domaći su zaigrali dosta bolje. Inicijativu su krunisali u 76, kada je Džejmi Vardi vratio egal u meč i postavio konačan rezultat, pa je odluka morala da padn eposle dodatnih 30 minuta.

U produžecima su se "plavci" bolje snašli i golom Pedra u 105. minutu rešili pitanje pobedika. Na taj način su postali poslednji učesnik polufinala FA Kupa.

Tamo će im rival biti Sautempton našeg Dušana Tadića, dok se u drugom polufinalu na Vambliju sastaju Mančester junajted i Totenhem.