Header Ads

TAKO SE GRABI KA TITULI Seltik preokretom do trijumfa u "Old firmu" i to sa igračem manje /VIDEO/

SeltikFoto: ROBERT PERRY / EPA;

Fudbaleri Seltika su u velikom derbiju Glazgova savladali kao gosti ekipu Rendžersa sa 2:3 (2:2) i tako napravili značajan korak ka odbrani titule.

SeltikFoto: Tanjug/AP
Seltik

Dvaput je domaćin vodio na "Ajbroksu", dvaput je tu prednost ispuštao, a onda je čak i imao igrača više. Ni to mu nije bilo dovoljno.

Uprorni "kelti", koji su na gol Vindasa iz trećeg minuta odgovorili projektilom Rogića u 11. minutu, a na pogodak Kandejasa u 26. - Dembelovim u sudijskoj nadoknadi vremena na kraju prvog poluvremena, stigli su do (ne)očekivanog trijumfa.

Naime, nakon što je zbog nedozvoljene upotrebe lakta Jozo Šimunović isključen u 57. minutu, Seltik je sa igračem manje 12 minuta kasnije došao do pogotka za trijumf.

Dembele je sa sredine terena proigrao Eduarda, a ovaj izvrsnim udarcem sa leve strane kaznenog prostora, u dalji gornji ugao, doneo veliku radost gostima.

Seltik posle 29 mečeva ima 67 bodova, a Rendžers je, uz jednu odigranu utakmicu više, ostao na 58.