Header Ads

UŽIVO Crno-beli za tri minuta dvaput matirali rivala, Čukarički - Partizan 0:2 /VIDEO/

FK Partizan, FK ČukaričkiFoto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija

Fudbaleri četvrtoplasiranog Čukaričkog i Partizana, koji je drugi na tabeli Superlige, igraju od 15 sati meč 27. kola prvenstva Srbije, a zbivanja sa tog susreta možete pratiti iz minuta u minut uz Blicsport.

Detalj sa jesenjeg duela crno-belih i Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija
Detalj sa jesenjeg duela crno-belih i "brđana"

Prvo poluvreme u toku: Čukarički - Partizan 0:2 (Tavamba 20, Ožegović 23)

Trener aktuelnog šampiona, Miroslav Đukić, ovoga puta ne može da računa na tri igrača, Sejdubu Sumu i iskusne prvotimce Bojana Ostojića i Zorana Tošića, pa su se u startnoj postavi, pored ostalih, našli Svetozar Marković, mladi Armin Đerlek, dok napadački tandem čine Ožegović i Tavamba.

Navijači Partizana na dva dela iste tribineFoto: V. Tegeltija / RAS Srbija
Navijači Partizana na dva dela iste tribine

Sa druge strane, Nenad Lalatović, strateg "brđana" koji su u prvom delu sezone odigrali 0:0 sa crno-belima u Humskoj, izveo je očekivanu postavu, sa nekoliko bivših igrača Partizana poput Bogosavca i Drinčića, te sa bivšim Zvezdinim čuvarom mreže, Aleksandrom Kirovskim, na golu.

Meč je počeo prilično brzim ritmom obe ekipe, čija je borbenost bila na visokom nivou, a sve to su pratile dve radzvojene frakcije Partizanovih navijača, koji su bili udaljeni jedni od drugih i bez ikakvih indicija da bi moglo da dođe do incidenata. Za to se, uostalom, pobrinula i Žandarmerija, koja je stala između gledališta i igrališta, a uvećala svoje snage kada se u sredini tribine pojavila još jedna grupa "grobara".

Na terenu se na pravu šansu čekalo sve do 20. minuta, a nju je u pogodak pretvorio Leandre Tavamba. Dugo proigravanje Zdjelara omogućilo je Ožegoviću da u skok-duelu glavom zahvati loptu i prosledi je kolegi iz napada, koji je izašao sam pred Kirovskog i snažnim udarcem ga savladao - 0:1.

Samo tri minuta kasnije, Ožegović se na asistenciju nadozveo sopstvenim golom - izvrsno se snašao iskosa sa desne strane, kada je uputio vrlo precizan udarac u dalji ugao, za 0:2.

Nedugo zatim, došlo je do trominutnog prekida meča zbog toga što je jedna od frakcija Partizanovih navijača upalila baklje, koje je potom bacila na teren.

Toj upotrebi pirotehnike prethodili su transparenti ""Nekome penal za klizanje travom, a nama za penal treba otvoren prelom", kao i pesma "Penal za Zvezdu, hoćemo penal za Zvezdu".

Ekipa Miroslava Đukića je, po nastavku odigravanja meča, umalo je povisila na 3:0, no Jankovićev šut sa distance za nekoliko centimetara promašio je metu.