Header Ads

BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA Lajpcig poveo, pa pregažen, Leverkuzen skočio na četvrto mesto

FK LajpcigFoto: Filip Singer / EPA;

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena došli su do izuzetno vredne pobede u borbi za plasman u Ligu šampiona, pošto su u poslednjem meču 29. Bundeslige deklasirali Lajpcig u gostima sa 4:1.

Dve ekipe su se pre ove utakmice nalazile u vrhu nemačkog prvenstva, borile su se za plasman u elitu, kome su posle ubedljivog trijumfa bliže "aspirindžije". Mada, kako je meč počeo, nije moglo da se nasluti da će se u tom pravcu kretati.

Lajpcig je mnogo bolje ušao u utakmicu i došao je do prednosti već u 17. minutu, kada je mrežu gostiju pogodio Marsel Zabicer, austrijski reprezentativac. Domaći su tu prednost čuvali do kraja prvog poluvremena, kada se dogodio prelomni trenutak meča.

Izjednačio je Kaj Haverc i tako najavio brodolom Lajpciga u nastavku. Taj pogodak kao da je potpuno slomio vicešampiona Nemačke, koji nije uspeo u drugih 45 minuta da parira, pa je na terenu postojala samo jedna ekipa.

Brant i Recos su za samo pet minuta doneli ogromnu prednost Levekuzenu, da bi Voland stavio tačku na meč. Bajer je posle ovog trijumfa skočio na četvrto mesto prestigavši Ajntraht, dok je Lajpcig šesti i do kraja sezone nas čeka velika borba za plasman u Ligu šampiona.