Header Ads

STRAŠNA BORBA ZA EVROPU U PRIMERI Imali vođstvo, pa igrača manje, a onda prokockali penal

FK Hetafe, FK ĐironaFoto: ZIPI / EPA;

Fudbaleri Hetafea i Đirone odigrali su izuzetno zanimljiv meč 35. kola španske Primere, a iako pobednika nije bilo (1:1) u ovoj borbi za mesto koje vodi na evro-scenu, uzbuđenja nisu izostala.

Gosti su ušli u ovaj duel sa nadom da će pobedom smeniti domaćina sa sedme pozicije, poslednje koja vodi u Ligu Evrope i to u kvalifikacije, ali nisu najbolje iskoristili činjenicu da su od 43. minuta imali igrača više.

Hetafe je poveo preko Diediua, a onda je njegov desni bek Suarez skriveo penal i dobio crveni karton pred kraj poluvremena. Izvođač najstrože kazne bio je Stuani, koji je poravnao rezultat, pa se činilo da je počeo Đironin preokret.

Od toga ne samo da nije bilo ništa, već je Hetafe imao idealnu šansu da pobedi. Naime, u 58. minutu dosuđen je jedanaesterac za domaćina koji Molina nije iskoristio. Plen je tako podeljen, Hetafe je ostao sedmi, sa bodom prednosti u odnosu na nedeljnog rivala, ali i u odnosu na Sevilju koja ima utakmicu manje.