Header Ads

POKER CRVENO-BELIH Joveljić heroj jubilarne 30. pobede Zvezde /VIDEO/

FK Crvena zvezdaFoto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija

Fudbaleri Crvene zvezde su u petom kolu plej-ofa Superlige Srbije slavili nad Spartakom iz Subotice 4:0, golovima Joveljića (dva puta), El Fardu Bena i Radonjića.

Ovo je bila 30. pobeda tima Vladana Milojevića, a crveno-beli su došli do 90. gola u sezoni.

Zvezda je došla do rane prednosti, a igrao se tek šesti minut kada se Nemanja Radonjić odlično snašao ispred gola Subotičana, a Ben mu je prosledio upotrebljivu loptu.

U 35. minutu, Ilić je odlično uposlio Račića, koga je oborio defanzivac Spartaka u kaznenom, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Dejan Joveljić i sa bele tačke došao do prvenca u seniorskom dresu crveno-belih.

Igrao se pretposlednji minut prvog poluvremena, kada je El Fardu Ben sjajnim potezom "zalomio" golmana gostiju, te se ispred njega našla prazna mreža, što je on iskoristio da postigne treći gol za šampiona Srbije.

Samo pet minuta u drugom delu igre je prošlo, kada je Frimpong imao šansu da zatrese mrežu, ali ga je u tome sprečila stativa.

Ono što je bilo važno za stručni štab crveno-belih i Dejana Milojevića, jeste to da se Dejan Joveljić opustio dovoljno i postigao svoj drugi gol u 63. minutu.

U nadoknadi vremena, rezervni golman Subotičana Bojan Jović, dobio je isključenje zbog prigovora sudiji.

Do kraja susreta Zvezda je imala nekoliko prilika, što iz prekida, što iz same igre, ali nije uspela da postigne još golova. Ipak, Milojević je bio izuzetno zadovoljan izdanjem svojih izabranika.

Beograd -Stadion: Rajko Mitić; Gledalaca -; Sudija: Bojan Nikolić

Strelci: Radonjić u šestom minutu, Joveljić sa bele tačke u 35, El Fardu Ben u 43, Joveljić u 63;

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Frimpong, Babić, Rodić - Račić, L. Ilić - Ben, Krstičić, Radonjić - Joveljić.

Spartak Subotica: Lučić - Ćalasan, Jočić, Kerkez, Glavčić, Šimura, Dunđerski, Torbica, Vukčević, Đuričin, Dieng.