Header Ads

SERIJA A Juventus na korak od nove titule, Milan osvojio važne bodove za Evropu

FK JuventusFoto: Andrea di Marco / EPA;

Fudbaleri Juventusa pobedili su Bolonju u Torinu sa 3:1 u 36. kolu Serije A, pa su tako načinili veliki korak ka odbrani titule.

Svi su zanemeli na "Alijanc stadionu" kada je sudija u 30. minutu pokazao na belu tačku za Bolonju. Siguran iz penala bio je Verdi.

Zaigrali su izabranici Masimilijana Alegrija znatno bolje u drugom poluvremenu, i već na početku poravnali rezultat. Zato je najzaslužniji De Majo koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Do konačnog preokreta Juventus je stigao u 63. kada je Sami Kedira zatresao mrežu Mirantea. Domaćin je trijumf potvrdio samo šest minuta kasnije kada je tačku na susret stavio Paulo Dibala.

Ovom pobedom Juventus se nalazi na prvom mestu sa 91 bodom, sedam više od Napolija, ali i utakmicom više, dok je Bolonja 12. sa 39.

Fudbaleri Milana savladali su na "San Siru" Veronu sa 4:1. Sada su roso-neri dva boda ispred Atalante, ali tim iz Bergama meč igra u nedelju.

Već posle 32. minuta bilo je jasno da će se radovati ekipa Đenara Gatuza. Najpre je mrežu gostiju pogodio Čalhanoglu, a zatim i Kutrone.

Uspeo je Milan do kraja susreta da postigne još dva pogotka preko Abatea, odnosno Borinija, dok je počasni gol za goste postigao Li.

Ovim porazom Verona je ispala iz društva najboljih, dok domaćem timu preostaje borba za Ligu Evrope.