Header Ads

SERIJA A Ljajić asistencijama udaljio Napoli od titule, Sergeju i Laciju Liga šampiona visi o koncu

FK TorinoFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Napolija i Torina odigrali su bez pobednika 2:2, u 36. kolu Serije A. Asistent kod golova za goste bio je naš reprezentativac Adem Ljajić.

Poveli su igrači Napolija u 25. minutu preko Drisa Mertensa. Do kraja prvog dela igre razultat se nije menjao.

Na početku drugog poluvremena izjednačili su gosti preko Baselija kome je odlično asistitao naš fudbaler Adem Ljajić.

Napolitanci su po drugi put poveli preko Mareka Hamšika u 71. Muk na stadionu "San Paolo" izazvao je De Silvestri koji je u 83. postavio konačnih 2:2 ponovo na dodavanje odličnog Ljajića.

Srpski fudbaler je na terenu proveo svih 90 minuta, i bio je najzaslužniji što je Torino ostao neporažen.

Titula za izabranike Mauricija Sarija sada deluje kao nemoguća misija pošto zaostaju za vodećim Juventusom šest bodova dva kola pre kraja, dok je Torino 10.

Lacio kao domaćin odigrao je nerešeno sa Atalantom 1:1, pa je sada razlike ižmeđu rimskih rivala i Intera samo dva boda. Tako će trka za Ligu šampiona biti neizvesna u preostale dve utakmice.

Sergej Milinković SavićFoto: Alessandro di Marco / EPA;
Sergej Milinković Savić

Ovaj meč bio je važan i za tim iz Bergama, jer se Atalanta nalazi u borbi za Ligu Evrope sa ekipom Milana. Gosti su poveli već u drugom minutu preko Baroua, da bi bod Laciju doneo Felipe Kaisedo u 24.

Naš reprezentativac Sergej Milinkovič Savić je odigrao ceo meč za Rimljane.

Domaći tim je sada na poziciji tri sa 71 bodom jednim više od Rome, ali i utakmicom više, dok je Atalanta sedma sa 59 i zaostaje za Milanom bod.