Header Ads

SERIJA A Roma korak bliže Ligi šampiona, Kaljariju predstoji borba za opstanak

FK RomaFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Rome pobedili su kao gosti Kaljari sa 1:0, u 36. kolu Serije A. Sada je "vučica" u najboljoj poziciji da izbori Ligu šampiona u odnosu na konkurente Lacio i Inter dva meča pre kraja prvenstva.

Za obe ekipe ovo je bio važan duel, samo sa različitim ciljevima. Kaljariju je ovaj duel bio bitan u borbi za opstanak, a Romi za elitno takmičenje.

Odigrali su izabranici Euzebija di Frančeska onoliko koliko im je bilo potrebno da dođu do četvrte uzastopne pobede.

Trenutak odluke dogodio se u 15. minutu kada je Čengiz Under doneo trijumf Rimljanima. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepormenjen.

Ovom pobedom Roma se nalazi na trećem mestu sa 73 boda, dok je Kaljari 18. sa 33, i nalazi se u zoni ispadanja.

Sasuolo je na svom terenu pobedio Sampdoriju sa 1:0, a gol za tijumf postigao je u 68. minutu Marko Politano. Domaći tim je tako obezbedio opstanak u ligi.