Header Ads

BUNDESLIGA Golgeter Jović vodi Ajntraht ka Ligi šampiona, Kostić asistent u porazu

Luka JovićFoto: armando babani / EPA;

Fudbaleri Ajntrahta savladali su na svom terenu Majnc sa 3:0 uz gol našeg Luke Jovića, dok je Hamburg kao domaćin poražen od Herte sa 1:2 i pored asistencije Filipa Kostića. Augzburg je izgubio od Verdera iz Bremena sa 1:3, a Borusija iz Menhengladbaha i Hofenhajm podelili su bodove rezultatom 3:3 u 27. kolu Bundeslige.

Luka Jović

Ekipa Ajntrahta nasavila je sa sjajnim igrama ove sezone i sve je bliža mestima koje vode u Ligu šampiona, i plasman u elitno takmičenje bio bi ogroman uspeh.

Na dobre timske partije nadovezao se i Luka Jović, pošto je ponovo bio strelac i postigao je drugi gol protiv Majnca u 23. minutu na asistenciju Anta Rebića, što mu je bio šesti u prvenstvu.

Mladi reprezentativac odigrao je celu utakmicu, dok je Mijat Gaćinović priliku dobio u 75. minutu.

Hamburg je nastavio da tone ka Cvajti usled novog poraza. Naš reprezantativac Filip Kostić odigrao je ceo meč za domaćina i bio asistent kod vodećeg pogodtka, ali ni to nije bilo dovoljno da se ostvari pozitivan rezultat.

Filip KostićFoto: SRDJAN SUKI / EPA;
Filip Kostić

Verder je potvrdio odličnu formu u kojoj se nalazi i slavio na gostovanju Augzburgu. Miloš Veljković zbog povrede nije bio u sastavu ekipe iz Bremena, dok je za domaćina Gojko kačar odigrao poluvreme i zaradio žuti karton.

Sjajnu utakmicu odigrali su Borusija Menhengladbah i Hofenhajm, i podelili su plen uz čak šest pogodaka.