Header Ads

PRVI PIKSIJEV PORAZ, I TO NE OBIČAN Stvarno, 2:0 je najopasniji rezultat

Dragan Stojković PiksiFoto: A. Dimitrijević / RAS Srbija

Dragan Stojković Piksi je kao trener Gvangžu R&F-a doživeo prvi poraz u novoj sezoni kineske Superlige.

Dragan Stojković PiksiFoto: Privatna arhiva
Dragan Stojković Piksi

Posle dva trijumfa na startu šampionata, njegova ekipa je izgubila od Šangaj SIPG-a sa 2:5 i to iako je imala dva gola prednosta.

U uvodnih devet minuta ovog susreta, Stojkovićevići igrači Zahavi i Ži doneli su radost domaćoj publici, ali je onda usledio veliki pad.

Od 17. do 28. minuta Vu Lei je sa tri gola preokrenuo rezultat, istakao se tada i Brazilac Oskar sa dve asistencije, a njegov sunarodnik Hulk je u 53. minutu povisio na na dva pogotka razlike, posle čega je i definitivno postalo jasno kome će pripasti trijumf.

Konačnih 2:5 postavio je četvorostruki strelac, Vu Lei, na dodavanje Hulka u 73. minutu.

Iako treće kolo Superlige Kine još nije okončano, Piksijev Gvangžu R&F će ga završiti na petom mestu, sa šest bodova, koliko imaju i trećeplasirani Čangđing Lifan i Peking Guaon koji je četvrti. Na vrhu su, sa tri pobede iz tri meča, odnosno maksimalnih devet bodova, upravo Šangaj SIPG trenera Vitora Pereire i Šandong Luneng, na čijoj je klupi domaći stručnjak Li Ksijaopeng, a za koji igraju i Papis Sise, Gracijano Pele i Dijego Tardeli.