Header Ads

UGASILI SVETLO U ABA FINALU Čija je blokada bolja? /VIDEO/

KK Crvena zvezda, KK BudućnostFoto: A. Dimitrijević / RAS Srbija

Košarkaši Crvene zvezde ovog utorka dočekali su Budućnost u drugom meču finala plej-ofa ABA lige u pokušaju da izjednače rezultat u seriji pred gostovanje u Podgorici.

U prvom poluvremenu meča u hali "Aleksandar Nikolić" nije viđeno mnogo poena, pošto je vidljiv bio umor kod igrača oba tima. Međutim, to nikako ne znači da nije bilo lepih i atraktivnih poteza.

Prvih 20 minuta u ABA finalu svakako su obeležile blokade, kojih je bilo na obe strane. Reklo bi se da se ne zna čija je bila lepša.

Tako je pri rezultatu 6:6 u prvoj četvrtini Tejlor Ročesti pokušao da poentira, ali mu to nije dozvolio Zoran Nikolić, koji ga je brutalno zaustavio, pa je američki plejmejker čak i završio na zemlji.

Ipak, imala je Zvezda adekvatan odgovor, a u glavnoj ulozi se našao Matijas Lesor. Francuski centar je sjajno skočio kod rezultata 17:13 za crveno-bele i blokadom je "ugasio svetlo" Suadu Šehoviću.