Header Ads

NOVA SENZACIJA Lajović produžio boravak u Madridu, izbačen apsolutni favorit

Dušan LajovićFoto: S Pasalic / RAS Srbija

Srpski teniser Dušan Lajović priredio je još jednu senzaciju na mastersu u Madridu, jer je posle pobede nad Karenom Hačanovim, eliminisao i Rišara Gaskea, 29. igrača sveta.

"Duci" je posle nešto više od stotinu minuta igre slavio nad francuskim predstavnikom sa 7:6(7:1), 7:6 (7:1).

U prvom setu su viđene samo dve brejk šanse, obe je imao naš as u sedmom i 11. gemu. Nije ih iskoristio, ali zato jeste priliku u taj-brejku, koji je dobio ubedljivo sa 7:1.

Drugi period je doneo veoma sličnu igru, pa je Dušan prvi zapretio, u četvrtom gemu nije iskoristio tri brejk prilike, Gaske se "spasao", da bi Srbin pri rezultatu 5:4 imao prvu meč loptu.

Francuz je tu ponovo odoleo, pa se ušlo u novi taj-brejk, koji je Lajović rešio u svoju korist istim rezultatom kao u prethodnom.

Naredni rival 95. teniseru planete biće bolji iz duela Huan Martin del Potro - Damir Džumhur.