Header Ads

REMI NA DEBIJU Ljupko došao u CSKA, a tim iz Sofije odoleo šampionu

Ljupko PetrovićFoto: M. Metlaš / RAS Srbija

Fudbaleri CSKA iz Sofije i Ludogoreca odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju 18. kola bugarskog prvenstva, a domaći su tako propustili priliku da se približe timu iz Razgrada na tebeli.

Zanimljivo je to da se u stručnom štabu tima iz glavnog grada Bugarske nalazi i legendarni Ljupko Petrović, koji je postavljen za savetnika srpskom treneru Nestoru "El Maestru" Jevtiću.

Ljupko Petrović

Bolje je meč počeo za goste. Aktuelni šampion je poveo u 29. minutu kada je mrežu golmana Černiauskasa pogodio Klaudiju Kešeru, a to mu je bio 14 pogotak u prvenstvu.

U nastavku susreta igrači CSKA su krenuli na sve ili ništa kako bi izbegli poraz. Na kraju su uspeli u tome, zahvaljujući Despodovu koji je iskoristio asistenciju Manoleva i uspeo da donese izjednačenje ekipi iz Sofije.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je bodovna razlika između ovih timova ostala ista nakon ovog kola. Ludogorec je i dalje vodeći sa 45 bodova, dok je CSKA drugi sa 39.