Header Ads

KRUPNIM KORACIMA GAZI KA TITULI Barselona lako preskočila i Bilbao

Lionel MesiFoto: Tanjug/AP

Fudbaleri Barselone na "Nou Kampu" pobedili su Atletik Bilbao sa 2:0 u 29. kolu Primere i učvrstili su se na prvom mestu, pošto su zadržali prednost ispred madridskog Atletika.

PaulinjoFoto: Alberto Estevez / EPA;
Paulinjo

Od samog starta meča Barselona je krenula u napad da što pre postigne pogodak, što je uradila u osmom minutu, kada je Đordi Alba centrirao, a Pako Alkaser bio strelac vodećeg gola. Tako su Katalonci nagovestili da će ostati neporaženi i na ovom meču.

Nastavili su izabranici Ernesta Valverdea da stvaraju šanse, a novi pogodak bio je delo fenomenalnog Lionela Mesija u 30. minutu, čime je došao do brojke od 25 golova u Primeri.

Ovom pobeom Blaugrana je pobegla prvom pratiocu Atletiku na 11 bodova, s tim što ekipa Dijega Simeonea ima utakmicu manje, dok je Bilbao na 13. mestu.

Takođe, Katalonci su produžili neverovatan niz, pošto su na 35. uzastopnom meču neporaženi.