Header Ads

POLETELA POSLE ELIMINACIJE JUNAJTEDA Sevilja od autsajdera dobila šamare otrežnjenja

FK LeganjesFoto: JUANJO MARTIN / EPA;

Fudbaleri Sevilje su u noći između utorka i srede slavili činjenicu da su u osmini finala Lige šampiona eliminisli slavni Mančester junajted, a u nedelju su doživeli neočekivani poraz od dosad 16-plasiranog tima španskog prvenstva, Leganesa, sa 2:1.

Dijego Riko (levo), junak Leganjesove pobede nad SeviljomFoto: JUANJO MARTIN / EPA;
Dijego Riko (levo), junak Leganjesove pobede nad Seviljom

Domaćinje pred 10.000 navijača poveo u 41. minutu, kada je El Žar idealno centrirao sa desnog krila, a u gužvi, uz skok unazad, Bustinza poslao prelep lob-udarac glavom kojim je matirao golmana Rika.

Mreža iza njega zatresla se i u drugom poluvremenu, i to kada je u 69. minutu strelac provog pogotka asistirao sa levog krila Erasu, ovaj "samo" podmetnuo nogu na pravo mesto i postavio konačan rezultat.

Sevilja je ovim porazom ostala peta, sa 12 bodova udaljenosti od Reala koji trenutno drži četvrtu, poslednju poziciju koja vodi u Ligu šampiona, i pritom ima utakmicu manje. Leganjes je, sa druge strane, uspeo da trijumfom skoči sa 16. na 12. mesto.