UŽIVO Horor-poluvreme, ukupno tri šuta za 45 minuta, Partizan - Radnik 0:0

Saša IlićFoto: A. Dimitrijević / RAS Srbija

Fudbaleri Partizana od 13 sati igraju meč 28. kola Superlige protiv Radnika iz Surdulice, a zbivanja sa tog susreta, na kome crno-beli pokušavaju da se, makar privremeno, primaknu vodećoj Crvenoj zvezdi na devet bodova zaostatka, možete da pratite uz Blicsport.

Miroslav ĐukićFoto: Martin Divisek / EPA;
Miroslav Đukić

PRVO POLUVREME U TOKU, Partizan - Radnik 0:0

Trener domaćih Miroslav Đukić odlučio se da malo promeni tim koji je ostvario poslednje dve pobede, protiv Čukaričkog u prvenstvu i Javora u Kupu, pa su se tako umesto povređenog kapitena Vulićevića, te Nemanje R. Miletića i Jankovića, u startnoj postavi našli Cucin, Jetvtović i iskusni Saša Ilić.

Prvi je gostima pripretio Zdjelar, koji je u devetom minutu uputio oštar, niski udarac sa 20-ak metara, što je nateralo golmana Vasiljevića da se baci i svojom intervencijom spreči vođstvo crno-belih. Lopti je najbrže pritrčao Ilić, no činjenica da je bio u "mrtvom uglu", kao i intervencija defanzivaca gostiju, doveli su do blokiranja njegovog šuta.

Radnik je, osim jednog ne baš najbolje izvedenog slobodnjaka od strane Riste Ristanovića, delovao bezopasno u napadu, dok se za njegovu igru u defanzivi može navesti baš suprotno. I na bočnim pozicijama, ali i u srcu šesnaesterca, Surduličani su odolevali pritisku favorita, pa je u prvoj polovini prvog poluvremena jedina kakva-takva šansa bila onaj pomenuti udarac Zdjelara.

Kako se na nove prilike dugo čekalo, bilo je na momente zanimljivije pratiti šta se dešava na tribinama, gde je publike ovoga puta bilo, imajući u vidu da je u prethodna dva meča Partizan zbog kazne morao da igra bez gledalaca. "Grobari" su i sada bili podeljeni na dve frakcije, jedni na južnoj tribini, jedna na udaljenom sektoru istočne, a pritom su i jedna i druga zdušno bodrili ljubimce, koji jesu imali incijativu, ali defanzivni bedem suparnika nisu uspevali da probiju.

Uostalom, kada za celo poluvreme oba tima imaju ukupno tri upućena šuta (2:1 za Partizan u tom statističkom detalju), onda i ne čudi što je najinteresantniji detalj sa igrališta viđen kada je sudija Ilija Brdar dao znak da je prvih 45 minuta gotovo. Tada mu je prišao napadač domaćih Ognjen Ožegović, koji se bunio zbog nekih odluka arbitara, pa je, dok su se ostali saigrači upućivali ka svlačionicama, dobio žuti karton.

Superliga, 28. kolo

Partizan - Radnik

Beograd - Stadion: Partizana; Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad); Žuti karton: Ožegović

Partizan: Stojković, Cucin, Jevtović, Marković, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić, Ilić, Đerlek, Ožegović, Tavamba

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Milovanović, Žarković, Ivanović, Pantelić, Kjereme, Radović, Ristović, Mitošević, Zlatanović